- Terug
- Nieuws
- LOSSE FLODDERS: Aai over de bol
LOSSE FLODDERS: Aai over de bol
Ook heel jonge kinderen kunnen nog herinneringen hebben aan de oorlogsjaren vanwege indrukwekkende gebeurtenissen.
Het grote gezin Nieuwenhuis woonde aan de Beukenweg (nu nr. 3). Het was april ’45. Pieter zat als jochie op de po in de keuken. Ineens kwamen er onaangekondigd Duitse soldaten de keuken inlopen. Ze aaiden de kleine jongen over de bol en dat vond hij helemaal niet leuk. Nadat ze eieren en brood gepakt hadden vertrokken de mannen weer.
Na de bevrijding ging Pieter met zijn zus Tina aan de hand naar de grote boerderij van Jan Bessembinders aan de Dorpsstraat. Achter die boerderij was een tentenkamp van de Canadezen. Dat wisten de kinderen niet en ze schrokken allebei van de soldaten die er liepen. Direct zijn ze weer naar huis gegaan. Het was te bedreigend en onbekend voor de kinderen.
Foto: Woning aan de Beukenweg
Met dank aan Pieter Nieuwenhuis (*1941) voor de informatie.
Oproep:
Hebt u ook nog een bijzondere herinnering, klein of groot, aan de jaren ’40-’45 in Onstwedde? Of kent u iemand die er nog iets over kan vertellen? Voor de rubriek ‘Losse Flodders’ ontvangen we graag uw tip of informatie via de mail: redactie@onstwedde.info.
Lees meer over Losse Flodders
