• Terug
  • Agenda
  • Tai Chi in de tuin van Gasterij Smeerling
1 april 2025

Tai Chi
Bewegen, je balans houden en goed ademhalen zijn belangrijke waarden om gezond ouder te kunnen worden. Deze combinatie, geoefend in de prachtige natuur van Smeerling, vormt het uitgangspunt van een nieuwe serie van 10 Tai Chi lessen. Grootmeester Tai Chi Hans Lauxen neemt u mee in de wereld van deze van oorsprong Oosterse sport.

Oosterse sport
Misschien ken je de beelden wel van pleinen en plantsoenen in China waar mensen bij elkaar komen om Tai Chi te beoefenen. Jong en oud met langzame sierlijke bewegingen, in eigen concentratie, maar samen vloeiend.

Voor beginners en (licht) gevorderden
Dinsdagmiddag 1 april van 14.00 – 15.00 uur starten we met deel 2 van de vorm. Daarbij kunnen beginners instappen en leren van degenen die al wat lessen hebben gehad. De eerste les start  met een thema en een vorm van deel 1 en een begin van deel 2 (voor iedereen nieuw). Vervolgens elke week een stukje van deel 2 (40 minuten - van de 60). Elke les wordt verder afgesloten met het geleerde in deel 1 en het geleerde in deel 2 van die dag en de les(sen) ervoor.

Whats app
Er wordt gecommuniceerd via whats app (niet verplicht). De docent kan een sessie vanwege het weer of ziekte afblazen en verzetten. Je kunt jezelf er ook op afmelden. De docent kan er leerstof (ook filmpjes) op zetten. Veel gaat in overleg met de cursisten/deelnemers.

Reactie Deelneemster
"Behalve heel leerzaam ook een hele leuke manier om in de natuur bezig te zijn. En Hans (docent-red) is open en duidelijk. Er is een goede sfeer ", aldus een deelneemster in 2024.

Met slecht weer wordt er uitgeweken naar een schuur.

10 lessen van 1 uur uur totaal 45,- euro. Natuurmonumenten in samenwerking met Huis voor de Sport Groningen. Er is een minimum van 10 deelnemers vereist om het door te kunnen laten gaan.

Opgeven via onderstaande link:
Opgave
Of Natuurmonumenten.nl, zoeken bij activiteiten en op Smeerling.

Voor leden van Natuurmonumenten geldt een korting van 30%. Tijdens het inschrijven kun je ook lid worden.

Facts:
Start: dinsdag 1 april: 10 lessen van 1 uur op de dinsdagmiddag
Plaats: tuin Gasterij in Smeerling
Tijd: van 14.00 – 15.00 uur
Kleding: gewoon makkelijk zittende kleren

Foto: Anya Bult

Website